top of page
Szukaj
  • M. W-R

LATO - Synthwave remix

LATO od momentu w którym napisałem muzykę czułem, że ten utwór może zadziałać w dwóch kierunkach. Ostatecznie na EP znalazła się wersja spokojniejsza, z minimalistycznym bitem. Po jakimś czasie trafiłem na youtube na kilka remixów w klimacie synthwave i przypomniałem sobie o starych rozkminach… Siadłem i bardzo szybko powstała pierwsza połowa utworu. Pomyślałem też, że ciekawym rozwiązaniem byłby rytm tango i basowe motywy nawiązujące do flamenco. Trochę posiedziałem nad tym w studio, ale prawdę mówiąc - to muzyka robiła się sama. W dwa wieczory powstał remix, który z oryginału zabrał tylko wokal, cała reszta została nagrana na nowo.


"Lato w wersji synthwave daje utworowi zupełnie nowe życie. Ejtisowe brzmienie sprawia, że pojawiają się w głowie obrazki z przeszłości". Czuje w nich przyjemną nostalgie. Ciągnie nas do mieszania gatunków i estetyk, choć wydaje mi się, że nie robimy tego w gwałtowny sposób. Powoli odwiedzamy różne muzyczne obszary" - podsumowuje Daria.

 

PREMIERA UTWORU NA YT 23.08 o 20:00


8 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Już w najbliższy wtorek 24.11 o 21:15 lecimy na tajemniczy festiwal Ars Cameralis, żeby zagrać koncert online. tutaj zobaczysz koncert: https://www.youtube.com/watch?v=mL-JPZpdNCU&list=PLdV06z4s8j9X7

bottom of page